Lepszy jest ultraformer czy zafirro?

Dzień dobry mam 52 lata ,chciałabym zrobić sobie zabieg na twarz ale nie wiem który lepszy ? ULTRAFORMER III czy ZAFIRRO?

Dzień dobry, zafirro i ultraformer to zabiegi gdzie wykorzystuje sie zupelnie inne technologie. Zafirro emituje głębokie promieniowanie podczerwone o specjalnie dobranej długości fali, które powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje skurczeniem się ich do pierwotnej długości. Zaffiro stymuluje też fibroblasty, dzięki czemu skóra produkuje więcej kolagenu. W efekcie zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, a zmarszczki wygładzają się.
Ultraformer zaś to system wykorzystujący technologię HIFU czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, służącą do punktowego, precyzyjnego i kontrolowanego podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tkanka tłuszczowa i elementy powięziowe. W wyniku selektywnego podgrzania w tkankach dochodzi do koagulacji białka, a następnie intensywnej resyntezy kolagenu, prowadzącej do wzmocnienia, zagęszczenia i następczego obkurczania skóry i powięzi. Zdecydowanie mocniejszy efekt osiągniemy tutaj zabiegiem ultraformer. Nie mniej jednak ponieważ jest to bardzo inwazyjny zabieg, który w wielu przypadkach po kilku miesiącach od zabiegu daje efekt gorszy niż przed samym zabiegiem,osobiście nie poddałabym się temu zabiegowi.
Zdecydowanie bezpieczniejszym zabiegiem jest tutaj zaffiro, a jeszcze lepszym działającym efektywniej jest technologia fali radiowej ( np. urządzenie Accent prime albo maximus.)

Pozdrawiam