Leukocytoza i znaczna niedokrwistość

Witam, prosiłabym o interpretację wyników dla 54-letniej kobiety, niezażywającej żadnych leków. Oto wyniki: OB 25 mm/h, LEUKOCYTY 17,51 TYS/UL, erytrocyty 2,38 mln/ul, hemoglobina 6,6 g/dl, hematokryt 21,2%, MCHC 30,9 g/dl, RDW 22,4%, płytki krwi 587 tys./ul, PCT 0,59 %, ANISO +++, MACRO + , HYPO++ , glukoza 150,4 mg/dl, kreatynina 0,91 mg/dl, EGFR 64 ml/min, żelazo 12 ug/dl. Ciężar moczu właściwy 1,009 kg/. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podwyższone wykładniki stanu zapalnego, leukocytoza oraz znaczna niedokrwistość powinny skłonić do niezwłocznej wizyty u lekarza.

Wyniki takie mogą być sygnałem poważnej choroby. Jeśli niedokrwistość powstała w krótkim czasie, potrzebna jest szybka interwencja.

Ponadto znacznie obniżone jest stężenie żelaza, podwyższone stężenie glukozy, podwyższone stężenie płytek krwi.

Obniżony wskaźnik przesączania kłębuszkowego sugeruje przewlekłą chorobę nerek we wczesnym stadium.