Lewoboczne ugięcie kręgosłupa u 21-letniej osoby

Wykryto u mnie lewoboczne ugiećie kręgosłupa lędzwiowego dlatego mam prawe biodro ustawiene wyżej od drugiego i krótsza lewą nogę I prawowypukłe ugięcie kręgosłupa piersiowego w dolnym odcinku. Niewiem co robic kuleje czy da sie jakos nastawic te Biodra??

Witam, ciężkie pytanie. Generalnie przyjmuje się, że jeśli nigdy nie nosił Pan wkładki to nie powinien Pan tego robić. Jeśli nie było urazu to tymbardziej. Pewien układ biomechaniczny ustalił sie od bardzo wielu lat i nie warto go rozbrajać. Tak naprawdę nie do końca z tymi krótszymi nogami jest jak Pan pisze. Często może to być zaburzenie na miednicy. Na blogu mam ćwiczenia na kręgosłup http://www.blogspa.pl/cwiczenia-na-kregoslup/ proszę spróbować poćwiczyć z szczególną uwagą w kierunku rozciągania mięśnia pośladkowego średniego.

Pozdrawiam