Wynik MR kręgosłupa 25-letniej osoby do analizy
Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników MR oraz o poradę dot. dalszego leczenia. L4-L5 centralna tylna protruzja tarczy, tarcza wpukla się do kanału kręgowego na gł. do 7mm, znacznie uciska worek oponowy (wymiar AP uciśniętego worka 6mm). Nieco zwężone zachyłki boczne i zmniejszona rezerwa przestrzenna otworów korzeniowych bez ewidentnych cech ucisku nerwów w otworach. L5-S1 syt. podobna lecz ucisk worka oponowego w mniejszym stopniu(wymiar worka 9 mm, tarcza wpukla się na 6mm) Pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI kręgosłupa uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie. Metod leczenia jest wiele i ustala je lekarz prowadzący.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.
Witam, to co Pani wyszło to nic innego jak dyskopatia na poziomach L4-S1. Aby sobie pomóc musi Pani zastosować się do rad na naszym blogu:
http://www.blogspa.pl/bol-kregoslupa/
Oraz spróbować delikatnie poćwiczyć:
http://www.blogspa.pl/cwiczenia-na-kregoslup/
Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest zarówno przestrzeganie zasad ergonomii jak i ćwiczenia. Jeśli trzeba by było pomóc jest do Pani dyspozycji w Katowicach :)
Wojciech Budziosz
http://www.fizjodiet.pl
http://www.znanylekarz.pl/wojciech-budziosz/fizjoterapeuta-dietetyk-diagnostyk/katowice