Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego u 42-latki

MR-KREGOSLUPA LEDZWIOWO-KRZYZOWEGO L-S BAD.MR WYKAZUJE ZMIANY ZWYRODNIENIOWE W POSTACI DROBNYCH OSTEOFITOW NA PRZEDNICH KRAWEDZIACH OD L2-L5 NA POZIOMACH L3-S1 STWIERDZA SIE OBNIZENIE INTENSYWNOSCI SYGNALU Z KRAZKOWMIEDZYKREGOWYCH W OBRAZACH T2 ZALEZNYCH,CO PRZEMAWIA ZA ZMIANAMI DEGENERATYWNYMI W ICH OBREBIE.NA POZIOMACH L3-L4,L4-L5 STWIERDZA SIE CENTRALNE WYPUKLINY KRAZKOW MIEDZYKREGOWYCH POWODUJACE NIEWIELKI UCISK NA WOREK OPONOWY,BEZ ISTOTNEGO UCISKU KORZENI.OTTWORY MIEDZYKREGOWE NIEZWEZONE.NA POZIOMIE L5-S1 WIDOCZNA CENTRALNA PROTRUZJA KRAZKA MIEDZYKREGOWEGO NA GLEBOKOSC OK.4 MM UCISKAJACA WOREK OPONOWY,MINIMALNIE LEWY KORZEN NERWOWY.PROSZE O ODP.BEDE BARDZO WDZIECZNA MAM DOPIERO 42 LATA I OD PAZDZIERNIKA PRAWIE WCALE NIE WYCHODZE Z DOMU DZIEKUJE PZDR.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Opis badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe i degeneracyjne kręgosłupa połączone z dyskopatią. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyn dolnych i zaburzenia oddawania moczu i stolca. Z Pani opisu objawó wynika, że zmiany są mocno nasilone i wymagane jest leczenie zabiegowe. Prosze skontaktować sie z neurochirurgiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy