MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego u 42-latki

MR-KREGOSLUPA LEDZWIOWO-KRZYZOWEGO L-S BAD.MR WYKAZUJE ZMIANY ZWYRODNIENIOWE W POSTACI DROBNYCH OSTEOFITOW NA PRZEDNICH KRAWEDZIACH OD L2-L5 NA POZIOMACH L3-S1 STWIERDZA SIE OBNIZENIE INTENSYWNOSCI SYGNALU Z KRAZKOWMIEDZYKREGOWYCH W OBRAZACH T2 ZALEZNYCH,CO PRZEMAWIA ZA ZMIANAMI DEGENERATYWNYMI W ICH OBREBIE.NA POZIOMACH L3-L4,L4-L5 STWIERDZA SIE CENTRALNE WYPUKLINY KRAZKOW MIEDZYKREGOWYCH POWODUJACE NIEWIELKI UCISK NA WOREK OPONOWY,BEZ ISTOTNEGO UCISKU KORZENI.OTTWORY MIEDZYKREGOWE NIEZWEZONE.NA POZIOMIE L5-S1 WIDOCZNA CENTRALNA PROTRUZJA KRAZKA MIEDZYKREGOWEGO NA GLEBOKOSC OK.4 MM UCISKAJACA WOREK OPONOWY,MINIMALNIE LEWY KORZEN NERWOWY.PROSZE O ODP.BEDE BARDZO WDZIECZNA MAM DOPIERO 42 LATA I OD PAZDZIERNIKA PRAWIE WCALE NIE WYCHODZE Z DOMU DZIEKUJE PZDR.

Aleksander Ropielewski

Opis badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe i degeneracyjne kręgosłupa połączone z dyskopatią. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyn dolnych i zaburzenia oddawania moczu i stolca. Z Pani opisu objawó wynika, że zmiany są mocno nasilone i wymagane jest leczenie zabiegowe. Prosze skontaktować sie z neurochirurgiem.