Silny ból i mrowienie dłoni

Witam.Od kilku tygodni dokucza mi silny ból dłoni,pojawiający się gł.po uchwyceniu jakiegoś przedmiotu,czasem bez powodu.Bólowi towarzyszy jakby odrętwienie,mrowienie obejmujące wew.stronę dłoni czasem zew.stronę, promieniujący do palców gł.mały,serdeczny,kciuk.Często ból dotyka także wew. stronę przedramienia czemu towarzyszy jakby wybrzuszenie żyły.Co może być przyczyną tych dolegliwości?Czy może to mieć związek z stwierdzoną dyskopatią szyjną?Z góry dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardizej może mieć to związek z dyskopatią szyjną, a objawy wskazują na ucisk na nerw łokciowy. Konieczny kontakt z neurochirurgiem lub ortopedą.