Bóle kręgosłupa po ćwiczeniach na twisterze

Dzień dobry. Odchudzam się, stosuję racjonalną dietę, chudnę. Zaczęłam ćwiczyć, bo zależy mi głównie na wyrobieniu talii - nabyłam urządzenie nazywane twisterem. Po 3 tyg zaczął mnie boleć kręgosłup w odcinku lędźwiowym, bo skręcam dolną połową ciała (zgodnie z instrukcją). Kiedy robię brzuszki/półbrzuszki z kolei odcinek szyjny boli, choć łopatek nie odrywam. Mam pracę siedzącą. Hula hop nie umiem używać.Czy może mi Pani doradzić jakieś skuteczne ćwiczenia/dietę na spłaszczenie brzucha i talię?

Witam serdecznie,
Deska (plunk) i brzuszki , to jedne z lepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Do tego racjonalna dieta z odpowiednią ilością białka, które jest budulcem masy mięśniowej i pobudza metabolizm do pracy. Warto do diety wprowadzić mięso, jaja, nabiał (jogurty naturalne, serki ziarniste, kefir, maślanka). Proszę się też nie przeciążać jeśli chodzi o ćwiczenia i pamiętać zawsze o rozgrzewce przed i rozciąganiu po ćwiczeniach. Wówczas uniknie Pani bólu kręgosłupa.
Pozdrawiam,