Lewootworowa i pozakanałowa protruzja krążka międzykręgowego
Witam prosze o pomoc wyniki rm czesciowa dehydratacja krążkow od l4-s1 na poziomie L4-L5 lewootworowa i pozakanalowa protruzja krazka miedzykregowego powodujaca modelowanie nerwu rdzeniowego l4 po stronie lewej moj problem to bol ledzwi promieniujacy do prawej nogi czy wystarcza cwiczenia na wzmocnienie miesni czy szukac innego rozwiazania dziekuje pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania wykazał chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Decyzja o wyborze metody leczenia należy do lekarza neurochirurga lub zlecającego badanie. Dlatego sugeruję udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie lub neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego post postępowania.
Pozdrawiam.