Liczne kryształki szczawianów wapnia w moczu

Nowe, uzupełnione Pytanie odnośnie morfologii: WBC- 3,20 (4.00-), RBC-3.77(4.10-), HCT-34.8 (37.0-), P-LCR-44.0 (13.- 43.0), mocz: białko- 30.00 ( do 15.00) w moczu liczne kryształki szczawianów wapnia) Boli mnie prawy bok.A mianowicie jednego dnia wzięłam 3 tabletki za jednym razem Biseoptolu 960-, potroiłam dawkę bo nie działało na zapalenie gardła, może to jest przyczyna tych problemów z moczem i wynikami? Wiem, że głupio zrobiłam. Piłam wtedy dużo wody i starałam się ten biseptol wypłukać.

Biseptol jest dobrym lekiem w infekcji dróg moczowych. Nie stosuję się go w ogóle w infekcjach gardła, bo większość patogenów z gardła jest na biseptol oporna. Nie ma więc sensu zwiększanie dawki. Kryształy szczawianu wapnia w moczu nie stanowią problemu. Niepokojące jest to, że ma pani białko w moczu. Bez względu na wszystko badanie moczu trzeba powtórzyć po wyleczeniu gardła. Ból i białko w moczu może sugerować kamicę układu moczowego. Warto było by zrobić USG nerek.