Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kryształki szczawianu wapnia w moczu u 3-letniej córki

Badanie moczu u mjej 3 letniej córki wkazało kryształki szczawianu wapnia dość liczne. Ph6,5, ciężar właściwy 1,031, leukocyty 1-5 w polu widzenia, nabłonki płaskie pojedyńcze w polu widzenia. Proszę o odpwiedź.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Piotr Pilarski
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,

duże spożycie warzyw takich jak szpinak lub szparagi lu innych zawierających szczawiany przed badaniem mogło spowodować taki wynik. Szczawiany wapnia w dużej ilości obecne w moczu mogą występować w kamicy nerkowej. Proszę skonsultować wynik z lekarzem kierującym na badanie.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy