Liczne zgrubienia owalne w piersi

Witam. W ciągu roku zrobilam 3 razy usg piersi ponieważ wyczuwalm liczne zgrubienia owalne w lewej piersi. Byłam u kazdego innego lekarza zeby sprawdzić czy diagnoza jest ta sama okazuje się ze tak torbiel 5mm i nic pozatym. Czy usg czegoś moglo nie wykryc? czuje liczne zgrubienia jedne sa wieksze drugie mniejsze. Co to takiego?Czy jakies badanie dodatkowe wykonac?

U mlodych osob wyczuwalne zgrubienia wcale nie musza pokrywac sie z wynikiem badania USG - rzadko zdarza sie taka sytuacja, ze dopiero po kilku kolejnych badaniach mozemy powiedziec, ze to jest tylko taka budowa piersi. Torbiele to zmiany lagodne - wymaga tylko obserwacja / bywa, ze je nakluwamy, jesli budza podejrzenia w USG /