Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zgrubienie w piersi a reakcja na leki

W p.piersi na usg w I.2014 stwierdzono u mnie węzeł chłonny śródsutkowy,reszta ok(profilaktyka)11 lat temu na skutek przyjmowania leku bioparox w.ch.uległ powiększeniu.Spuchla mi pierś,wyczuwalny był guzek.Miałam wtedy zrobione usg i biopsję.Wtedy stwierdzono,ze to w.chłonny a zgrubienie i opuchlizna to reakcja na lek.Dzis jestem po laparoskowym usunięciu pęch.żół.wczoraj zdjęto mi szwy.na sali oper.podano mi jakiś antybiotyk,dzis wyczułam zgrubienie w p.piersi. Czy moze być to reakcja na lek?
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane zgrubienie w piersi, biorąc pod uwagę Pani historię, jak najbardziej może być reakcją na lek. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Warto jednak powiedzieć o objawach lekarzowi prowadzącemu. Wskazane jest także wykonanie kontrolnego USG piersi.

0

Proponuję wykonać badanie USG piersi i ewentualnie mammografii. W razie wątpliwości wskazana konsultacja w Poradni Chorób Sutka.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy