Zgrubienie w piersi a reakcja na leki

W p.piersi na usg w I.2014 stwierdzono u mnie węzeł chłonny śródsutkowy,reszta ok(profilaktyka)11 lat temu na skutek przyjmowania leku bioparox w.ch.uległ powiększeniu.Spuchla mi pierś,wyczuwalny był guzek.Miałam wtedy zrobione usg i biopsję.Wtedy stwierdzono,ze to w.chłonny a zgrubienie i opuchlizna to reakcja na lek.Dzis jestem po laparoskowym usunięciu pęch.żół.wczoraj zdjęto mi szwy.na sali oper.podano mi jakiś antybiotyk,dzis wyczułam zgrubienie w p.piersi. Czy moze być to reakcja na lek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zgrubienie w piersi, biorąc pod uwagę Pani historię, jak najbardziej może być reakcją na lek. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Warto jednak powiedzieć o objawach lekarzowi prowadzącemu. Wskazane jest także wykonanie kontrolnego USG piersi.