Promieniujące bóle piersi do ręki

Dzień dobry, od jakiegoś czasu boli mnie lewa pierś i promieniuje do lewej ręki. Na początku myslałam, że to od serca, ale po jakimś czasie wyczułam jakby zgrubienie, które przy dotyku boli. Mammografię miałam robioną w lipcu 2013. wszystko było w porządku. Czy powinnam ją ponownie wykonać? Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę nie bagatelizować opisanych objawów, tylko niezwłocznie udać się do specjalisty ginekologa, a najlepiej wcześniej wykonać USG piersi. Najpewniej konieczne będzie także powtórzenie mammografii.