Czy zgrubienie w piersi może być niebezpieczne?

Witam,   Mam 27 lat, około 5 miesięcy temu odstawiłam hormonalną antykoncepcję, do tej pory nie widziałam zmian, lecz dziś, przy balsamowaniu ciała, wyczułam, że moja lewa pierś jest mocno nabrzmiała i wyczuwam podłużne zgrubienie od sutka w kierunku pachy, bardzo się wystraszyłam, tym bardziej, że nie przebywam w Polsce i nie mam na razie dostępu do swojego lekarza w pl. Mam dość małe piersi, miseczka 75b - czy to zgrubienie może być wywołane odstawieniem antykoncepcji? Na pewno nie jestem w ciąży, okres powinnam mieć za ok. 7-9 dni. Czy to zgrubienie może być niebezpieczne? Z góry dziękuję za odpowiedź. Monika - Northampton

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Przedstawione dolegliwości mogą sugerować zmianę łagodna piersi lub też mogą być fizjologicznymi zmianami związanymi ze zbliżającą się miesiączką. Jeśli zmiana nie ustąpi po miesiączce to będzie wskazane zbadanie piersi przez lekarza.
Nie należy lekceważyć tego typu zmian, chociaż prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju. Badanie USG piersi może dać wiele cennych informacji. Niestety nic więcej nie można powiedzieć bez dokładnego zbadania piersi.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl