Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zgrubienie w piersi może być niebezpieczne?

Witam,   Mam 27 lat, około 5 miesięcy temu odstawiłam hormonalną antykoncepcję, do tej pory nie widziałam zmian, lecz dziś, przy balsamowaniu ciała, wyczułam, że moja lewa pierś jest mocno nabrzmiała i wyczuwam podłużne zgrubienie od sutka w kierunku pachy, bardzo się wystraszyłam, tym bardziej, że nie przebywam w Polsce i nie mam na razie dostępu do swojego lekarza w pl. Mam dość małe piersi, miseczka 75b - czy to zgrubienie może być wywołane odstawieniem antykoncepcji? Na pewno nie jestem w ciąży, okres powinnam mieć za ok. 7-9 dni. Czy to zgrubienie może być niebezpieczne? Z góry dziękuję za odpowiedź. Monika - Northampton

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Metody określania statusu receptorów HER2

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!
Przedstawione dolegliwości mogą sugerować zmianę łagodna piersi lub też mogą być fizjologicznymi zmianami związanymi ze zbliżającą się miesiączką. Jeśli zmiana nie ustąpi po miesiączce to będzie wskazane zbadanie piersi przez lekarza.
Nie należy lekceważyć tego typu zmian, chociaż prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju. Badanie USG piersi może dać wiele cennych informacji. Niestety nic więcej nie można powiedzieć bez dokładnego zbadania piersi.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy