Zgrubienie nad sutkiem w prawej piersi

Mam 22 lata. Jestem szczupłą osobą. Od pewnego czasu zaczęłam zdrowiej się odżywiać i nabierać na wadze. Tydzień temu wyczułam podłużną rzecz nad sutkiem na prawej piersi. Ma ok 2cm. To nie jest guzek tylko coś podłużnego i na końcu lekko więcej zgrubione. Czy jest to coś groźnego? W rodzinie nie było raka piersi, a ja prędzej tego nie wyczuwałam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety na podstawie Pani opisu nie można postawić jednoznacznego rozpoznania. Konieczna jest ocena lekarska tej zmiany, a także ewentualne badanie USG.
Być może jest to nic groźnego lub zmiana łagodna, ale aby to stwierdzić należy wykluczyć inne rzeczy.

Zachęcam do wizyty u ginekologa lub lekarza rodzinnego.

Redakcja abcZdrowie.pl