Zgrubienie pod pachą w ciąży

Jestem w ciąży, w trzecim miesiącu wyczułam pod pachą zgrubienie. Teraz jestem w piątym miesiącu, a zgrubienie nie znika. Zgrubienie to nie jest twarde. Co to może być i co mam z tym robić? Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Piersi w czasie ciąży podlegają przemianom, przygotowując się do produkcji mleka. Mogą w niej powstawać różne zagęszczenia, niemniej uważam, że najlepiej będzie, jeżeli skonsultuje się Pani z lekarzem ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę. Lekarz Panią zbada i jeśli uzna za stosowne, zaleci inne badania diagnostyczne. Zmian w piersiach lekceważyć nie można, ponieważ zawsze (choć w małym procencie) istnieje ryzyko zmian złośliwych.

Pozdrawiam serdecznie