Niedawno zauważyłam pod pachą małe, bolesne zgrubienie, pojawiło się z dnia na dzień. Nie wyczuwam żadnych zgrubień na piersiach. Dodam jeszcze, że mam 20 lat. Bardzo proszę o odpowiedź. Nie wiem, czy powinnam się tym martwić...

Witam serdecznie,

Bolesne zgrubienie pod pachą może być wynikiem zapalenia mieszka włosowego - np. po goleniu. Niemniej trudno mi coś więcej powiedzieć bez możliwości obejrzenia zmiany. Radzę zatem udać się do lekarza, który Panią zbada i sprawdzi, jaka może być przyczyna powstania zgrubienia.

Pozdrawiam serdecznie