Dlaczego w moich piersiach wyczuwam guzki?

Witam, mam 15 lat. Miesiączkuję od niedawna i to nieregularnie. Nie mam jeszcze widocznego biustu, lecz ostatnio wyczułam w swoich piersiach silne i duże zgrubienia. Poczułam je już dawno, jak byłam młodsza, ale wtedy były bardzo malutkie, więc myślałam, że znikną, lecz ostatnio zaczęły się bardzo powiększać. Nie wiem, co mam zrobić.

Witam serdecznie!

Zgrubienia i nierówności w piersiach mogą być spowodowane dojrzewaniem. Niedługo po wystąpieniu miesiączki, piersi zaczynają podlegać przemianom i rosnąć. Oczywiście w razie dalszych wątpliwości, zawsze warto udać się do lekarza (może być rodzinny lub pediatra), który zbada piersi i stwierdzi, czy wszystko jest okej.

Pozdrawiam serdecznie