Czy guzy łagodne mogą powracać?

Mam 25 lat. 3 lata temu miałam wycinany guz - 3,5 cm gruczolakowłókniaka. Po tym czasie zaszłam w ciążę, dziecko karmiłam 11 miesięcy, a niedawno znowu wyczułam guza - tym razem nie jest tak reguralny kształtem i bolą mnie wezły i są lekko powiększone - czy jest to jakiś powód do niepokoju?

Witam serdecznie.

Guzy łagodne piersi faktycznie mogą nawracać. Proponuję wizytę u ginekologa, który Panią zbada i wykona USG piersi. U kobiet, które karmią bądź przestały niedawno karmić w piersiach mogą być obecne różne zgrubienia i nierówności, ale zawsze warto to sprawdzić, szczególnie, że już kiedyś miała Pani usuwany guz z piersi.

Pozdrawiam serdecznie