Guzek piersi zlokalizowany pod pachą

Witam. Jakiś czas temu wyczułam w piersi guza. Jest dość duży (ok. 1,5 cm) i nie boli, i tym się pocieszam. Poza tym zlokalizowany jest prawie pod pachą, więc może to tylko węzły? Trochę się boję, proszę o jakieś podpowiedzi, czy mam się martwić?

Witam serdecznie!

Każdy guz z piersiach należy uważnie diagnozować. Około 80% guzów w piersiach to zmiany łagodne, natomiast prawdopodobieństwo zmiany złośliwej rośnie wraz z wiekiem oraz występowaniem ewentualnych czynników ryzyka (http://portal.abczdrowie.pl/czynniki-ryzyka-wystapienia-raka-piersi).
Proszę jak najszybciej skonsultować się z ginekologiem, który Panią zbada i zaleci ewentualne dodatkowe badania.

Pozdrawiam serdecznie