Czy na sto procent mam raka?

W prawej piersi mam guza dużego, w lewej prawdopodobnie małego, którego wybadał ginekolog w czasie badania. Był wyciek z obu piersi - z prawej większy, z lewej mniejszy. Żadnych innych dolgliwości nie mam.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Obecność guza w piersi nie oznacza, że jest to na pewno rak. Ponad 80% guzów w piersiach to zmiany łagodne. Prawdopodobieństwo raka zwiększa się wraz z wiekiem (największe u kobiet w okresie okołomenopauzalnym i po menopauzie), ale także wraz z obecnością czynników ryzyka. Więcej na ten temat znajdzie Pani na naszych stronach w dziale "Warto wiedzieć".

Z pewnością wymaga Pani dalszej diagnostyki. Proponuję skontaktować się z ginekologiem, bądź onkologiem, którzy skierują Panią na badania mające na celu wyjaśnienie jaki jest charakter guzów.

Pozdrawiam serdecznie