Zgrubienie pod pachą

Witam, mam 22 lat od jakichś 2 lat mam widoczne pod lewą pachą zgrubienie. Na co dzień tego nawet nie czuje, ale przed miesiączką jakby troszkę się powiększa i lekko boli. Trochę się martwię, bo to chyba raczej nie jest normalne. W lato jak mam założyć koszulkę na ramiączkach, to nawet nieładnie to wygląda. Byłam na badaniach USG i stwierdzono, że jest to tkanka gruczołowa wielkości 3 x 0,9 cm i w piersi lewej, w obwodowej części na godz. 2.00 drobna torbielka wielkości 0,3 cm. Pani doktor powiedziała mi, że taka "MOJA URODA"... Czy jest się czym martwić? Czy po prostu z tym żyć? Proszę o odpowiedź, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Tkanka gruczołowa jest nie tylko obecna w piersiach, ale także w tzw. ogonie Spence'a, który "wchodzi" do dołu pachowego. Skoro na USG i w badaniu palpacyjnym nie stwierdzono niczego niepokojącego, myślę, że nie należy się tym przejmować. Warto pamiętać o wyborze starannie dobranego stanika, który nie powinien uciskać piersi.

Pozdrawiam serdecznie