Małe guzki w obu piersiach

Witam, mam takie pytanie. Wyczuwam w swoich obu piersiach małe guzki po obu stronach i prawie w tym samym miejscu, nie bolą i nie są duże, ale bardzo to mnie to martwi. Dodam, że 8 miesięcy temu urodziłam dziecko. Bardzo proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Guzki, jakie Pani wyczuwa, mogą być wynikiem ciąży i ewentualnego karmienia piersią. W czasie ciąży gruczoły piersiowe rozrastają się i mogą stać się wyczuwalne jako niejednorodna budowa piersi.

Niemniej uważam, że warto, aby odwiedziła Pani lekarza ginekologa. Lekarz zbierze dokładny wywiad (m.in. dane dotyczące przebiegu ciąży, karmienia piersią, wywiad rodzinny) oraz zbada Panią, ewentualnie zleci badania dodatkowe.

Pozdrawiam serdecznie