Duży guz w prawej piersi - co to może być?

Witam,

Mam 17 lat i jakieś 3 dni temu wyczułam w prawej piersi guz około 2- 2,5 cm. Jest on tylko w prawej piersi od strony pachy, ale bardzo blisko sutka, skóra w tym miejscu jest lekko zaczerwieniona, a guz boli nawet bez dotykania. Jestem mniej więcej na tydzień przed miesiączką, a miesiączkuję regularnie i na kilka dni przed menstruacją miewam bóle piersi, jednak teraz boli mnie tylko ta pierś z guzem i tylko w tym miejscu gdzie on jest. Jest on łatwo przesuwalny, ale dosyć twardy, mama mówi, że mogłam sobie np. przycisnąć pierś podczas snu albo niechcący się w nią uderzyć, jednak ja takowego incydentu nie pamiętam.

Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisywane objawy mogą sugerować stan zapalny w obrębie piersi. Być może jest on związany z zatkaniem gruczołu apokrynowego znajdującego się w obrębie otoczki sutkowej. Do rzeczywistego rozpoznania problemu potrzebne jest badanie lekarskie a także ewentualne USG piersi. Po ustaleniu przyczyny możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, należy się zgłosić po miesiączce, ewentualnie przed miesiączką, jeśli dolegliwości są nasilone.

Redakcja abcZdrowie.pl