Bolesny guz w piersi i karmienie piersią

Witam, jestem mamą 7 misięcznego syna, którego od początku karmię piersią. Od 2 tygodni zmagam się z bolącym guzem na piersi. Mieszkam w UK, gdzie podali mi już drugi antybiotyk. Ogólnie czuje się dobrze, pierś mniej boli guz się trochę zmniejszył, ale martwię się, że to trwa tak długo. Czy to normalne?? Czy skoro antybiotyk do końca nie zadziałał to pozostaje tylko czyszczenie piersi ??

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani najprawdopodobniej ma Pani zapalenie gruczołu sutkowego, którego leczenie jest trudne. Podstawą leczenia jest celowana antybiotykoterapia. W niektórych przypadkach konieczne jest nacięcie i tamponowanie ropnia. Proszę stosować się do zaleceń prowadzącego lekarza ginekologa. Pozdrawiam.