Boląca pierś i guz

Witam serdecznie, mam 34 lata, urodziłam dwoje dzieci i wykarmiłam piersią, a tu się okazuje, że ma mam guza około 3 cm. Jestem po USG - pierś o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym widoczne ognisko o nieregularnych zarysach hypoechogeniczne zlokalizowane ok. 3 cm od brodawki sutkowej. Birads 4a. A z biopsji wyszło, że stwierdza się w płatach komórki nabłonkowe, wykazujące dyskretne cechy atypii C4. Czekam na zabieg, proszę mi coś więcej opisać - czy to coś złego, czy to rak. Przed okresem bardzo mnie boli ta pierś, po okresie jest wszystko w porządku. Proszę mnie jakoś pocieszyć, bo jestem załamana.
34 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nie zawsze badanie USG oraz biopsja cienkoigłowa pozwalają zróżnicować guz łagodny od złośliwego. W takiej sytuacji rozstrzygające będzie badanie histopatologiczne wyciętego guza. Guz nie musi być złośliwy, proszę pamiętać, że - szczególnie u młodych kobiet, większość guzów w piersi ma charakter łagodny. Na Pani korzyść przemawia też to, że karmiła Pani dzieci piersią. Karmienie piersią zmniejsza ryzyko rozwoju raka. Proszę nastawić się pozytywnie, będzie dobrze. I proszę dać znać, jak będzie już Pani po zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie