Wynik badania USG piersi u 27-latki

Czy mogę prosic o interpretacje wyników usg piersi? Sutek prawy- godz 10 zmiana lita śr 14mm. BIRADS 4a. Biopsja cienkoigłowa bolala, bo lekarz powiedział że zmiana jest twarda i cięzko było pobrać materiał. Guz wyczuwalny jest pod palcami a jego dotykanie sprawia minimalny ból/dyskomfort. Czy to może być coś poważnego?

Zmiana guzowata w sutku typu BIRADS 4a to zmiana podejrzana, ale o małym stopniu prawdopodobieństwa złośliwości. Zmiana jest duża, bo powyżej 1 cm i dobrze wyczuwalna więc pewnie będzie ją trzeba w całości usunąć chirurgicznie. Dalsze postępowanie jednak będzie uzależnione od wyniku biopsji. Decyzję w sprawie dalszego postępowania najlepiej, żeby podjął chirurg.

Witam,
Biopsja cienkoiglowa nie jest obecnie standardem. Nalezy powtórzyć biopsję - wykonać biopsję gruboigłową - klasyczną lub mammotomiczną. Zapraszma na konsultację. 600086240/501784896
pozdrawiam
Dr ne med Daniel Maliszewski