Czy guz piersi oznacza raka?

Witam,

mam pytanie: u mojej mamy badanie mammograficzne wykryło guzek w piersi w rozmiarze 1,7 cm. Ponieważ bardziej szczegółowe badanie odbędzie się za 2 tygodnie, chciałabym zapytać, czy guz ten oznacza definitywnie raka piersi?

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Ponad 80% guzów w piersiach ma charakter łagodny. Proszę zatem być dobrej myśli. Mama powinna poddać się dodatkowym badaniom, które ustalą jaki jest charakter guza (USG piersi, biopsja cienkoigłowa).

Pozdrawiam serdecznie