Dlaczego czuję ból pod brodawką sutkową?

Witam,

Jestem 16-letnim chłopakiem. Pod prawą brodawką wyczuwam coś twardego i ten sutek jest trochę większy od lewego i boli przy dotknięciu. Dodam, że okolice są trochę tak jakby napuchnięte.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane dolegliwości mogą sugerować miejscowy stan zapalny. Przyczyna może dotyczyć gruczołu apokrynowego znajdującego się w otoczce brodawki sutkowej lub też dolegliwości mogą być związane ze zmianą łagodną w obrębie sutka.
Aby rozpoznać dokładną przyczynę konieczne jest badanie lekarskie. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe zlecenie odpowiedniego leczenia.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem rodzinnym.
Redakcja abcZdrowie.pl