Lordoza lędźwiowa spłycona i wynik badania kręgosłupa

Lordoza lędźwiowa spłycona.Obniżenie wysokości i dehydratacja krążków międzykręg.L3-4, L4-L5 i L5-S1.Niewielki bulging krążka międzykręg L3-4, stenoza kanału kręg.12 mm, obustronne zwężenie dolnych części otworów międzykręg.Centralno prawoboczna dozachyłkowa i dootworowa ekstruzja krążka międzkręg. L4-L5.Stenoza kanału kręg. na tym poziomie do 8 mm i obustronne zwężenie otworów międzykręg. z przewagą po prawej.Zajęcie prawego zachyłka bocznego.Ucisk na prawy korzeń nerwowy. Konieczna operacja?

Opis wyniku badania należy zestawić ze stanem klinicznym pacjenta - to jest możliwe na wizycie u neurochirurga, który po badaniu podejmie decyzję jakie leczenie jest wskazane.