Lot samolotem po mastektomii piersi

czy moge leciec samolotem miesiac po operacji matektomii jednej piersi z natychmiastowa rekonstrukcja dwuetapowa z uzyciem ekspandera tkankowego (wszczepionego i dopelnionego podczas operacji poraz pierwszy drugie dopelnienie 4 tygodnie po a wiec w tej chwili dzien po)?

Nierozsądnym jest wytężanie wysiłku Pani układu immunologicznego w żaden sposób, także podróżami, zmianą miejsca pobytu, dietą etc. Pani organizm ma co robić i dokładanie mu nie jest mądre. Odradzam zawsze Pacjentom takie wycieczki w pierwszym roku leczenia.

Szanowna Pani,
Najlepiej rozmawiać z lekarzem, który Panią operował zapewne zależy mu na dobrym kontakcie i poświęci Pani tak dużo czasu aby wszytko wyjaśnić co można a czego po operacji. Ja zwykle szczegółowo wyjaśniam to moim pacjentkom, daje broszury i przypominajki recepcja też jest w stałym kontakcie z każdą pacjentką można swobodnie dzwonić i pytać.
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej