Czerwone plamy i rogowacenie skóry dłoni

Od około 1,5 roku mam na zewnętrznej części dłoni(prawej i lewej) czerwone plamy i w tych miejscach skóra się łuszczy i jest zrogowaciała.raz się prawie wygoiło na tydzień bo zastosowaniu maści z sterydami ale po tym się odnowiło.Dwóch dermatologów mi nie pomogło.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu lekarskiego nie można tak naprawdę nic powiedzieć. Czy ma Pan jeszcze jakieś objawy? czy były wykonywane badania krwi? proszę udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może konieczna będzie wizyta u reumatologa.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.