Łuszczące zmiany skórne na tatuażu

witam .mam problem gdyż zrobiłem sobie tatuaż domowym sposobem jakieś 12 lat temu i po jakimś czasie wyskoczyły mi małe grudki na tatyażu i jedna dyża o wymiarach 5mm.one sie łuszczą i są w koloże skury.co to jest?

Witam
Domowym sposobem? Jak mozna poddać sie takiemu zabiegowi? Czy wie Pan jaki barwnik został użyty? Prawdopodobnie zmiany alergiczne to wynik użycia nieprzebadanego barwnika. W takim wypadku mogą pomoc tylko zabiegi laserowe usuwające tatuaże. Tylko prosze nie usuwać tatuażu domowym sposobem :(
Ewa Rybicka