Zmiany skórne dookoła tatuażu

Witam. Zrobilam sobie ostatnio trzecu tatuaz.Nigdy z zadnym nie mialam zadnych komplikacji przy gojeniu natomiast z tym jest nietypowa sytuacja...po odstawienu juz wazeliny wokol tatuaza pojawily sie dziesiatki malutkich czerwonych kropeczek , kilka wiekszych jak po ugryzieniu komara i w tych wiekszych znajduje sie jakby ropa.. co mam zrobix?

Lek. Jolanta Miernicka

Prawdopodobnie powstał odczyn alergiczny na barwnik tatuażu i dodatkowo prawdopodobnie nadkażenie bakteryjne.Konieczna wizyta u dermatologa aby nie powstała blizna w miejscu tatuażu.

Witam,

opis sugeruje zakażenie bakteryjne lub reakcję alergiczną na wprowadzony barwnik.
Proponuję:

1. betnovate n 2xdziennie
2. cetalergin 2x1tabl

Pozdrawiam