Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzące krostki na tatuażu z henny

Witam zrobilam sobie 2dni temu tatuaż z henny i w miejscu tatuażu zaczely wychodzic krostki i strasznie mnie to swędzi nie wiem co robić isc do lekarza a moze jakaś maść?Z góry dziękuje
ponad rok temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Opisane dolegliwości mogą wskazywać na reakcję alergiczną. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam, jest to uczulenie na hennę. Należy kupić hydrocortison i smarować 2xdziennie. Hennę należy zmyć. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0

Prawdopodobnie jesteś uczulony na PPD czyli parafentylenodiaminę. Składnik ten ukrywa się pod jedną z nazw: p-fenylenodiamina lub paraphenylenediamine, 4-fenylenodiamina, fenylenodiamina, p-diaminobenzen, 4-aminoaniline, 1,4-benzenodiamina, 1,4-diaminobenzen.
To jeden z głównych skladnikow henny.
Polecam wybrać sie do dermatologa na testy, i po porade.
Prosze nie lekceważyć tej alergii i nie wykonywac henny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy