Swędzące krostki na tatuażu z henny

Witam zrobilam sobie 2dni temu tatuaż z henny i w miejscu tatuażu zaczely wychodzic krostki i strasznie mnie to swędzi nie wiem co robić isc do lekarza a moze jakaś maść?Z góry dziękuje
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane dolegliwości mogą wskazywać na reakcję alergiczną. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Prawdopodobnie jesteś uczulony na PPD czyli parafentylenodiaminę. Składnik ten ukrywa się pod jedną z nazw: p-fenylenodiamina lub paraphenylenediamine, 4-fenylenodiamina, fenylenodiamina, p-diaminobenzen, 4-aminoaniline, 1,4-benzenodiamina, 1,4-diaminobenzen.
To jeden z głównych skladnikow henny.
Polecam wybrać sie do dermatologa na testy, i po porade.
Prosze nie lekceważyć tej alergii i nie wykonywac henny.