Jaki może być powód częstego i szybkiego powstawania blizn?

Od kiedy pamiętam mam malutkie blizny na rękach i nogach w kształcie kropeczek. Byłam z tym kiedyś u dermatologa ale przepisał mi tylko maść z mocznikiem. Zawsze bardzo szybko tworzyły mi się blizny. Teraz zauważyłam,że blizny powstają mi nawet po lekkim zadrapaniu przez kota oraz po ugryzieniu przez komara,nawet gdy to miejsce było jedynie delikatnie drapane. Jaki może być powód częstego i szybkiego powstawania blizn? Czy można czymś na to zaradzić?

Prawdopodobnie ma Pani osobniczą skłonność do tworzenia blizn, tak niekiedy bywa. Profilaktyka - to unikanie urazów :), a jeśli zdarzy się Pani zadrapanie czy uraz naskórka to dobrze by było stosować preparaty zapobiegające powstaniu blizny podczas gojenia się rany.