Łuszczyca a wykonanie tatuażu

Witam. Czy mając łuszczycę mogę zrobić tatuaż? Łuszczyca pojawia się tylko na skórze głowy. Nigdy też nie miałam problemów z ranami na innych częściach ciała - nie było wysypów, goiły się zawsze dobrze i szybko. Obecnie nawet na głowie choroba się cofnęła i dbam, żeby nie pojawiła się znów zbyt szybko. Czy w takim przypadku jest możliwe zrobienie tatuażu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Osoby chorujące na łuszczycę zdecydowanie nie powinny wykonywać sobie tatuaży. Każde mechaniczne uszkodzenie skóry może być bowiem skutkować wysiewem zmian łuszczycowych. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem.