Czy w takim wypadku ryzyko wysiewu łuszczycy po zrobieniu tatuażu jest mniejsze?

Witam, Jestem mężczyzną 26 lat. Około 8 lat temu miałem pierwszy i jedyny w życiu wysiew łuszczycy, zapoczątkowany poparzeniem chemicznym ręki, skutkiem był intensywny wysiew na całym ciele, z którym walczyłem na wiele sposobów przez kilkanaście tygodni. Na szczęście się udało, bez żadnych sterydów zlikwidować wysiew, do dziś nie mam praktycznie w ogóle z tym problemów, jedynie lekki łupież na głowie i pojedyncza czerwona kropeczka na ciele raz na jakiś czas. Od ponad 8 lat mam spokój z łuszczycą. Jednak od lat marze o zrobieniu sobie tatuażu, wiem, że to nie wskazane przy łuszczycy, jednak od tak dawna nie dawała o sobie znać, mimo niejednokrotnego skaleczenia itp nic się nie działo od lat. Czy w takim wypadku ryzyko wysiewu po zrobieniu tatuażu jest mniejsze ? Jeżeli byłoby mniejsze niż 20% to bym się zdecydował, najwyżej znowu pokonałbym podobnymi metodami wysiew i miał spokój na następne lata a tatuaż by pozostał, Proszę o opinie dermatologów. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

Osobiście odradzam ale dla pewności nalezy zgłosić się do lekarza dermatologa