Jak skutecznie leczyć łuszczycę głowy?

Witam. Od Ok 8-9 lat choruje na łuszczycę. Początkowo strupki pojawiały sie na ciele (brzuchu, ręce, nogi), w późniejszym czasie zaczęły sie pojawiać na głowie.. aktualnie mam pol głowy zajętą łuszczycą. 1,5 roku temu wyszło mi cos na paznokciu po badaniu wyszło ze to łuszczyca, wyszło to na palcu wskazującym i na moje szczęście tylko na nim! Od 3-4 miesięcy bolą mnie stawy nie tylko tego palca ale palców u rak i u stop.. nawet nie bolą ale kłują, jest to taki głuchy ból.miesiac temu zaczęło mnie cos strasznie bolec przy tym paznokciu, pojawiła sie wypukłość miedzy stawem a paznokciem.. błagam niech mi ktoś pomoże. Mój lekarz juz nawet nie patrzy na moje zmiany tylko cały czas przepisuje mi te same maści! Mam dopiero 20 lat.. chodzę po innych dermatologach ale nikt nie umie mi pomoc a jeśli juz to kolejne badania na ktore trzeba czekać tygodnie a i tak nic nie pomagają w leczeniu.

Witam serdecznie
łuszczyca to choroba która wymaga stałej podaży zdrowych tłuszczów roślinnych m.in.(olej lniany, olej z wiesiołka, oliwa z oliwek) a także tłuszczów przeciwzapalnych Omega 3 (DHA EPA )zawartych w rybach i skorupiakach. Nie ma również skutecznego leczenia łuszczycy bez dużej ilości warzyw w diecie, w postaci surowej, gotowanej, zup krem, dowolnie.
Należy również zaobserwować czy przypadkiem nie następuje zaostrzenie choroby po spożyciu pewnych grup pokarmów (np. pszenica, żyto, nabiał, jaja). Jeśli tak, celowe jest wykonanie testów badających nietolerancje pokarmowe w podklasie IgG.

Zapraszam na indywidualne konsultacje, chętnie przedstawię zakres wykonywanych badań. korzyści zdrowotne są nieocenione.

Klinika Dobrego Dietetyka Sosnowiec

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Stachura-Kapusta