Luźne stolce a skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Witam, Od miesiąca zażywam tabletki antykoncepcyjne. Mam jednak pewno wątpliwość. Czy jeśli permanentnie mam raz, czasem (ale rzadko) dwa razy luźny stolce w ciągu dnia, jednak w przedziale dłuższym niż 4 h po zażyciu tabletki to skuteczność antykoncepcji jest zachowana? Mam tak już od dłuższego czasu, także przed zażywaniem tabletek, wydaje mi się, ze mam lekkie problemy jelitowe, nieprawidłowa dietę Czy możne mieć to wpływ na skuteczność wchłaniania się tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ochrona przed ciążą nie jest zaburzona. Niemniej jednak warto udać się na wizytę do lekarza rodzinnego celem diagnostyki nieprawidłowych wypróżnień.