Luźne stolce i ból podbrzusza u 15-letniej córki z nieswoistym zapaleniem odbytnicy

Witam moja 15- letnia córka miała stwierdzone w maju nieswoiste zapalenie odbytnicy o dużej aktywności i zapalenie esicy. Dziecko nie dostawało leków. Od ponad córki stolce są pływające do tego co jakiś czas pojawiają się luźne stolce. Poza tym czasami uskarża się na ból podbrzusza, ale sporadycznie. Czy możliwe, że doszło do jakiejś innej choroby? Proszę o dokładną odpowiedź.

Piotr Pilarski

Wymienione objawy potwierdzają rozpoznanie. Sugeruję wizytę u gastroentrologa, byc może konieczne będzie włączenie leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam.