Luźny stolec dwie godziny po zażyciu tabletki Microgynon 21

Witam, dwie godziny po przyjeciu tabletki Microgynon 21 oddalam stolec i był on troszkę luźny i czy taka sytuacja obniza skutecznosc doustnej antykoncepcji? I czy jesli zabezpiecze sie prezerwatywa to jest jakies ryzyko ciazy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisaną sytuację należy traktować jako pominięcie tabletki. Szczegółową instrukcję postępowania znajdzie Pani w ulotce dla pacjenta.