Łysienie androgenowe a suplement diety zawierający palmę sabałową

Słyszałem, że dobrym sposobem zablokowania DHT powodującego łysienie androgenowe jest zażywanie suplementu diety zawierającego palmę sabałową. Czy rzeczywiście jest to dobre rozwianiem łysienia androgenowego czy lepiej stosować Loxon 5%? Czy stosowanie takiego suplementu powoduje problem z masą mięśniową, rośnięcie piersi i inne anomalie? Mam włosy gęste, dość długie więc zakola są niewidoczne dlatego może obędzie się bez stosowania Loxonu?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie istnieją badania kliniczne potwierdzające skuteczność palmy sabałowej w leczeniu łysienia androgenowego. Nie miej jednak preparaty tego typu nie są przeciwwskazane i mogą odgrywać rolę wspomagającą w terapii. Loxon jest typowym preparatem stosowanym w przypadku łysienia androgenowego, jego miejscowe stosowanie bardzo rzadko wywołuje działania uboczne.