Łysienie androgenowe i PCOS

Witam mam 31 lat mam PCOS po dlugim leczeniu urodzilam synka zdrowego teraz syn ma juz 2latka . biore tabletki na insulioopornosc i luteine na miesiaczki . pytanie moje dotyczy lysienia androgenowego gdyz wlosy na glowie bardzo mam przezedzone i wiem ze leczenie jest ciezkie i nieskuteczne bo dlugo wcierlam alpicort we wlosy i nic po prostu nawet nie rosnie meszek w miejscu gdzie nie mam juz wlosow , prosze o porade co robic czy jest sposob by pobudzic cebulki czy sciac na krotko wlosy ???

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przyczyną występującego u Pani łysienia jest nadmiar androgenów charakterystyczny dla PCOS. Powinna pani leczyć chorobę podstawową. Proszę skonsultować się z endokrynologiem ginekologiem, który wskaże dalsze postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne. Pozdrawiam.