Małe, żółte ranki po wyrwaniu górnej szóstki

Witam, 21 sieprnia mialem wyrwana gorna szostke. Jako ze byla tam zmiana i korzen wrosl w kosc, cala akcja trala prawie 2 godziny. Po wszystkich mialem zalozone szwy. Najwiekszy bol minal po 1 dniu, teraz praktycznie czuje dyskomfort a nie bol ale na policzku w srodku zrobily sie male, zolte ranki. Wydaje mi sie ze to od szwow, pozniewaz koncowki wystaja wlasnie w ta strone. zaczalem palic po 1,5 dnia od wyrwania zeba. Moze ktos powiedziec czy te rany rzeczywiscie sa od szwow czy to cos innego

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

często końcówki szwów kaleczą błonę śluzową - niestety bez badania trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie - szwy ściągamy po 10-14 dniach wieć jeszcze trochę cierpliwości - doraźnie proszę się ratować smarując blonę śluzową preparatem ELUGEL, dostępny w aptekach
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Proszę zgłosić się wcześniej do lekarza wykonującego zabieg - jeśli to wina szwów, może uda mu się skrócić ich końcówki tak, aby nie drażniły śluzówki.
Do tego czasu może Pan miejscowo na rany stosować Solcoseryl lub inny preparat dostępny w aptece bez recepty. Dodatkowo może Pan płukać jamę ustną płynem np Eludril - jednak na zasadzie "przelewania" z jednej strony na drugą ( tak, aby nie wypłukać skrzepu ).