Mało płytek krwi

Mężczyzna, lat 34. Wyniki: PDW 17,2%, MPV 13,2%, RDW 15,0%, PLT 128,0. RESZTA WYNIKÓW OK. WEDŁUG LABORATORIUM. A TE WYRÓŻNILI, ŻE COŚ NIE TAK. O CO CHODZI? OB NIE ROBIŁEM.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik przez Pana przedstawiony, pokazuje zaburzenia w układzie płytek krwi. Przede wszystkim jest mało płytek krwi, zwiększony ich obrót w organizmie. Czy przechodził Pan ostatnio jakieś przeziębienie bądź inną infekcję? Proszę skonsultować wynik ze swoim lekarzem rodzinnym, który następnie, jeśli uzna za stosowne, pokieruje Pana na dalsze badania (układ krzepnięcia) i ewentualną konstultację hematologiczną.