Zwiększona liczba płytek krwi i zmniejszona średnia objętość płytek

Bardzo proszę o interpretację wyników badań krwi: WBC 6,8, LYM 1,8, MON 0,5, GRA 4,6, LYM% 25,9, MON% 7,1, GRA% 67,0, RBC 4,50, HGB 13,5, HCT 42,1, MCV 93,6, MCH 30,0, MCHC 32,1, RDW 10,0, PLT 505, MPV 6,2, PCT 0,313, PDW 14,4.

Redakcja abcZdrowie

W przedstawionej morfologii istnieją niewielkie odchylenia bez istotnego znaczenia klinicznego - zwiększona jest liczba płytek krwi, zmniejszona średnia objętość płytek, nieco obniżony wskażnik RDW (wskażnik zmienności rozkładu objętości erytrocytów).

Prawidłowa jest liczba białych ciałek krwi i ich frakcji. Co do hemoglobiny - jest ona prawidłowa dla płci żeńskiej, nieco obniżona dla płci męskiej.

Proponuję ewentualne wykonanie badania za 3-6 miesięcy celem oceny płytek krwi.