Niska objętość krwinki i jej wysycenie hemoglobiną

WBC - 5,5; LYM - 0,9; LYM% - 15,7; MON - 0,2; MON% - 4,1; GRA - 4,4; GRA% 80,2; RBC - 4,10; HGB - 10,6 g/dl; HCT - 33,2%; MCV - 81,0; MCH - 25,9 pg; MCHC - 31,9 g/dl; RDW - 17,7%; PLT - 254; MPV - 7,2; PCT 0,183%; PDW 12,1%.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawione wyniki wskazują na niedokrwistość. Objętość krwinki i jej wysycenie hemoglobiną jest w dolnych granicach normy, co może wynikać z niedoboru żelaza. Jednak wymaga to potwierdzenia - należy oznaczyć we krwi stężenie żelaza oraz najlepiej ferrytyny, transferyny, TIBC, wysycenie transferyny żelazem.

Ponadto nieco obniżona jest liczba limfocytów.

Pozdrawiam serdecznie