Niedokrwistość hemolityczna i wynik badania krwi

Witam! Pół roku temu córka miała niedokrwistość hemolityczna.Jej hemoglobina wtedy wynosiła 4,4 (g/dL).Konieczne było dwukrotne przetoczenie krwi.Teraz mamy przy kazdej infekcji kontrolować hemoglobinę.Teraz często choruje.Dziś zrobiłam jej kontrolna morfologię, jest przeziębiona. Chciałabym wiedzieć czy wyniki są prawidłowe. Oto wyniki powyzej lub ponizej normy: EOS[tys./uL] 0.06[-], MCV[fL] 77.2 [-] , RDW-SD[fL] 30.8[-], RDW-CV[%] 11.4 [-], NEU% [%] 56.8[+], LYM%[%] 33.2[-], MON%[%] 9.3[+].

Witam! Wymienione nieprawidłowości (podwyższone RDV, obniżone MCV) wskazują na niedobór żelaza. Myślę że w tym wypadku warto oznaczyć poziom żelaza, ferrytyny i TIBC, aby dowiedzieć się jak głębokie są to niedobory i wdrożyć odpowiednią suplementację, Pozostałe odchylenia od normy wynikają z przebytej w ostatnim czasie infekcji.