Obniżona ilość płytek krwi w badaniu morfologicznym

Proszę o interpretację wyników badań morfologicznych, mężczyzna lat 27, badania były robione profilaktycznie: Hematologia: Leu: 6,97 m/mm3, lim:23,2 %, mon: 3,4%, Gra:+73,4 m /mm3, lim#:1,61 m/mm3, mon#: 0,23m/mm3, gra#:5,13 m/mm3, Ery: 5,33 M/mm3, MCV: 88,0 fl, HT: 46,9 %, MCH: 27,3 pg, MCHC: 31,1 g/dl, RDW: 8,2, HB: 14,6 g/dl, TRo: - 135 m/mm3, MPV: 8,6 fl, Pt: 0,12 %, PDW: + 10,9.

Witam! Wyniki w większości są prawidłowe. Proszę sprawdzić na wydruku wyniku, ale wydaje się iż błędnie przepisał Pan TRo - powinno być PLT - czyli płytki krwi - jeśli tak to ich ilość jest nieznacznie obniżona - wskazana jest obserwacja, chyba, że uprzednio rozpoznawano zaburzenia w tym zakresie. Mimo nieznacznie podwyższonego odsetka granulocytów nie ma powodów do obaw, ponieważ ilość bezwzględna jest prawidłowa. Podwyższenie współczynnika zmienności rozkładu objętości płytek krwi (PDW) wynika prawdopodobnie z obniżenia ich ogólnej liczby. Pozdrawiam